Ümitköy Radyofrekans Tedavisi

Ümitköy Radyofrekans Tedavisi

Ümitköy radyofrekans tedavisi Ankara ve çevresinde sunulan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde yağlar eritilerek zayıflama sağlanmaktadır. Radyofrekans tedavisi, cildin altındaki yağ dokusunu küçültmek için ısı kullanan bir uygulamadır. Radyofrekans enerjisi, yağ bölgesine yerleştirilen bir prob aracılığıyla cilde iletilir. Radyofrekans enerjisi yağ hücrelerinin küçülmesine neden olur ve bu da görünüşünüzde iyileşmeye yol açar. Radyofrekans tedavisi tek başına veya lazerle yüzey yenileme, kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon gibi diğer işlemlerle birlikte kullanılabilir.

Cilt bakımı ve cildin yenilenmesinde çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler teknoloji destekli olarak uygulandığında çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Radyofrekans enerjisi bu teknoloji destekli uygulamalar arasında yer almaktadır. Radyofrekans tedavisi, cildi sıkılaştırmak ve konturlamak için kullanılan non-invaziv bir uygulamadır. Tedavi edilen bölgeye radyofrekans enerjisi iletilerek alttaki dokuyu ısıtır ve kasılmasına ve sıkılaşmasına neden olarak kollajen üretimini destekler. Bu, cildin elastikiyetinin ve dolgunluğunun artmasıyla sonuçlanır.Bu işlemler için Ümitköy radyofrekans tedavisi almanız uygun olacaktır.

Ümitköy Radyofrekans Tedavisi Seçenekleri

Ümitköy radyofrekans tedavisi özel cihazlarla yapılmaktadır. Bu cihazlar uzman ekip tarafından kullanılarak cilt tedaviniz ve ağrılarınızla ilgili tedavileriniz yapılmaktadır. Özellikle vücudun değişik yerlerindeki ağrılarınızın giderilmesi ve rahatlama sağlamanızda bu uygulama çok etkili olmaktadır. Bu uygulama cildinizin altındaki dermiş kısmına enerji veren radyofrekans enerjisi aplikatörü adı verilen bir cihazla gerçekleştirilir. Enerji dokuyu ısıtır, kasılmasına ve sıkılaşmasına neden olur. Bu süreç, yeni kollajen üretimini harekete geçirerek size daha az kırışıklık ve ince çizgi ile daha sıkı, daha pürüzsüz bir cilde ulaşmanızı sağlar. Normal bir seans yaklaşık 30 dakika sürer ve iyileşme süresi gerektirmez. Radyofrekans tedavisi, aşağıdakiler dahil olmak üzere vücudun çoğu bölgesinde etkili olmaktadır:

  • Boyun
  • Yanaklar
  • Kaşlar
  • Alın

Bu bölgelerde yoğun olarak kullanılan uygulamanın herhangi bir riski bulunmamaktadır. Alanında uzman bir ekip tarafından yapılması ile çok hızlı ve olumu sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Ümitköy Radyofrekans Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ümitköy radyofrekans tedavisi bu alanda en çok başvurulan yerler arasında bulunmaktadır. Bu işlemi alanında uzman birinden almanız işleminizin çok daha çabuk yapılmasını sağlayabilir. Radyofrekans tedavisi, termal pıhtılaşma yoluyla yağ hücrelerini hedefler ve yok eder. Bu işlem cildin üst tabakası susuz hale gelene ve ölünceye kadar ısıtarak yapılmaktadır. Ardından cilt büzülür ve sonunda kuru bir kabuk olarak düşer. Tedavinin sıcaklığı, sağlıklı dokuya zarar vermemesi veya iltihaba neden olmaması için dikkatlice kontrol edilerek yapılmalı.

Tedavinizden önce cildinizi temizleyin ve enfeksiyonu önlemek için alkollü bir tampon uygulayın. Tedavi sırasında göz koruması takmanız istenebilir. Doktorunuz daha sonra cildinize prob adı verilen küçük bir cihaz yerleştirecek ve bir düğmeye basarak işlemi başlatacaktır. Prob, cilt yüzeyinin altındaki yağ dokusunu azaltan ısı yayar. Bu işlem, ne kadar yağın tedavi edilmesi gerektiğine ve cildinizin yüzeyinin altında ne kadar kalın olduğuna bağlı olarak 30 saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilir.

Ümitköy Radyofrekans Tedavisi Sonrası

Ümitköy radyofrekans tedavisi cildin çok daha canlı hale getirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca vücudun değişik noktalarında ortaya çıkabilecek ağrıların giderilmesinde de kullanılmaktadır. Radyofrekans tedavisi yağ hücrelerinin boyutunun küçülmesine neden olur ve bu da cilt çıkıntısını azaltır. Prosedür ayaktan tedavi bazında lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Bu uygulama konusunda doktorunuzun tavsiyelerine uymanız uygun olacaktır. Yapılan işlem ile ilgili egzersiz programına katılmanız ve istenen çalışmaları yapmanız uygun olacaktır. Ayrıca işlemin hemen sonrasında 4 ve 5 gün boyunca hiçbir ağır aktiviteye katılmamanız gerekmektedir. Bol dinlenmesinin ardından sağlıklı bir şekilde istediğiniz özeliklere sahip olabilirsiniz.

Henüz Bir Soru Sorulmamış

Ece'ye Sorun

WhatsApp chat
Call Now Button